آراد برندینگ
خانه / دسته‌بندی نشده / مشخصات ظاهری واطلاعات پرورش بز سانن

مشخصات ظاهری واطلاعات پرورش بز سانن

مشخصات ظاهری واطلاعات پرورش بز سانن

اكثر بز های سانن سفید هستند. اما گاهی اوقات قهوه ای کم رنگ نیز در بین آنها دیده می شود. ? بر روی بینی، گوش ها و پستان آنها ممکن است تعدادی نقطه سیاه وجود داشته باشد. ? گوش های آنها مستقیم رو به بالا می باشد. ? به طور کلی آنها شاخ ندارند. ? سایز پاهایشان کوچک می باشد. ? پستان های آنها بزرگ می باشد. ? گردن آنها دراز است ? كل اعضای بدن آنها با موهای ریز پوشیده شده است ? از بین تمام نژاد های بز شیری بیشترین میزان تولید شیر را دارد. ? آنها می توانند خودشان را با شرایط آب و هوایی هر منطقه از جهان مطابقت دهند. ? بزهای سانن دوست دارند در سایه بمانند و نمی توانند نور آفتاب شدید را تحمل کنند.
مشخصات سالن شیردوشی در واحد پرورش بز سانن

ساخت سالن شیردوشی یکی از مهمترین مواردی است که باید در پرورش بزهای شیری مد نظر قرار بگیرد. بزها در طول روز حداقل دو بار و حداکثر سه بار به این محل منتقل شده و شیردوشی می شوند. بیشترین مقدار شیر در هفته دوم تا نهم بعد از زایش تولید میشود و پس از آن تولید شیر بزها روزانه کاهش می یابد.

طول مدت شیردهی به نژاد، نحوه مدیریت و کیفیت و مقدار خوراک بستگی دارد. شیردوشی بزها ممکن است بوسيله دست و یا با استفاده از ماشین شیردوشی انجام گیرد. اما در هر دو صورت باید محلی جداگانه و بهداشتی برای دوشش بزها در یک دامداری ساخته و آماده شود. در روستا و یا دامداریهای کوچک ممکن است بزها با دست دوشیده شوند، اما در دامداریهای بزرگ برای سهولت و تسریع شیردوشی باید با دستگاه دوشیده شوند هنگام شیردوشی چه بصورت دستی و چه با دستگاه لازم است ابتدا دلم به خوبی مهار و سپس دوشیده شود.

برای این کار باید باکس یا جعبه شیردوشی طراحی شود. باکس انفرادی یا جایگاه ویردوشی بزها باید بگون های باشد که امکان چرخش بز در آن وجود نداشته باشد. نحوه طراحی جایگاه شیردوشی و محل استقرار کارگر باید به نحوی باشد که امکان دسترسی کارگرها به پستان دلم به آسانی فراهم شود. معمولا عرض جایگاه انفرادی شیردوشی را از ۴۰ تا ۵۰ سانتی متر و طول آن را مها سانتی متر در نظرم بگیرند. در صورت تمایل به ساخت آخور در مقابل جایگاه شیردوشی، باید یک راهرو به عرض یک متر مقابل هر جایگاه ساخته شود.

در تعيين مساحت سالن شیردوشی باید ابعاد و تعداد سکوهای شیردوشی راهروهای خوراک دھی، آخورها، محل شستشوی ظروفه محل ذخیره و نگهداری موقت شیر و محل عبور و مرور کارگران را پیش بینی نمود. بر اساس یک توصیه می توان مساحت سالن شیردوشی را با توجه به اندازه گله معادل ۱۰ درصد مساحت محل استراحت بزها تعيين نمود
شرایط بهداشتی سالن شیردوشی واحد پرورش بز سانن

جنس مصالح مورد استفاده درکف و دیوارهای سالن شیردوشی باید از موادی انتخاب شوند که بهداشتی بوده و قابل شستشو باشند. شاید استفاده از بتن (در صورت قیمت مناسب (بهترین گزینه برای ساخت کف سالن شیردوشی باشد. برای پوشش دیوارها نیز می توان از سیمان، سرامیک و یا هر نوع مصالح قابل شستشوی دیگر استفاده کرد. وجود نور و تهویه کافی در سالن شیردوشی از ملزومات است. زیرا ریزش آب فراوان و بخار تولید شده در سالن باعث افزایش رطوبت محیط و کاهش تهویه می شود.
در نظر گرفتن مساحت مناسب پنجره ( حداقل ۱۰ در صد مساحت کف سالن ) و استفاده از هواکش های برقی برای ایجاد تهویه در سالن اجتناب ناپذیر است.

نکات مهم در پرورش

ا حمل و نقل آماده سازی جایگاه ۲ بستر، تهویه و کنترل دما ۳ واکسیناسیون و قرنطينه ۴ تغذيه به تولید مثل

برای حمل دام خود از وسیله نقلیه واجد مجوز حمل سایه بان دار و دارای تهویه مناسب استفاده نمایید. – در مسافت های کمتر از ۱۰ ساعت، از دادن آب و خوراک در طی مسیر خودداری کنید و در سفرهای طولانی تر آب به میزان محدود در اختیار دام قرار گیرد. نیم تا یک ساعت پس از رسیدن به مقصد آب، و پس از سه ساعت علوفه خشک در اختیار دام قرار گیرد. از مصرف کنسانتره تا وعده بعدی پرهیز شود. به منظور کاهش استرس ناشی از حمل و نقل، می توان از ویتامین C در آب آشامیدنی استفاده کرد .
از مخلوط کردن بزغاله ها با گله بومی خودداری نمایید و در صورتی که مجبور به این امر هستید، با انجام آزمایش بروسلوز افي مالت و بیماری بون، از پاک بودن گله بومي خود اطمینان حاصل کنید – دام به یک فضای مسقف با تهویه مناسب که بتوان دمای آن را در شرایط دمایی سرد و گرم کنترل نمود نیازدارد. وجود بهار بند ضروری نیست، به شرطی که تهوبه فضای بسته مناسب باشد شرایط جایگاه به گونه ای باشد که دام ها در معرض مسقیم باد شدید قرار نگیرند و از نوسانات دمایی در طول شبانه روز مصون باشند.
تردد بازدید کننده ها اعم از پرورش دهنده، دامپزشک با تامین کنندگان علوفه باید پس از تعویض لباس با پوشیدن کاور بهداشتی مخصوص انجام شود، – توصیه می شود انتخاب جیره برای مراحل مختلف و شرایط متفاوت با مشاوره کارشناسان انجام پذیردخریدار گرامی ، با توجه به حساسیت نژاد سائن و البابين لطفا نکات پرورشی – بهداشتی را به دقت مطالعه و رعایت فرمایید.

آماده سازی جایگاه و تهيه علوفه مناسب

قبل از ورود دام، جایگاه را ضد عفونی و بستر خشک و مناسب فراهم آورید. اگر دامی قبلا در جایگاه حضور داشته ابتدا کود جابگاه را جمع آوری کرده و پس از شستشوی کامل، اقدام به ضد عفونی محل نمایید. بهترین روش ضدعفونی شعله دمی با اسپری کردن ضد عفونی شیعیابی با غلظت مناسب است – قبل از خرید اقلام خوراکی مانند کلش، از باد و عاری بودن از فضولات حیوانی اطمینان حاصل کنید
هر گونه تغییر در جیره غذایی باید بصورت تدریجی و با شیب ملایم ظرف یک هفته تا ده روز صورت پذیرد نوصيه مي شود مقداری پلث مورد استفاده در مزرعه تهيه شود تا تغییر تدریجی به سمت جیره جدید به صورت مناسب امکانپذیر شود – وعده های خوراکی برای هر روز جداگانه آماده شود و خوراک طی سه وعده در اختيار دام قرار بگیرد – در تمام طول دوره پرورش آب پاکیزه با دمای متعادل در اختیار دام قرار بگیرد.

طرح پرورش بز سانن در ایران

مصرف گوشت بیش از مصرف شیر بز رواج دارد، لذا در حال حاضر تولید شیر بز در اغلب مناطق کشور مورد غفلت واقع شده و تنها در برخی نواحی عشایری شیر بز بصورت دستی دوشیده و به مصرف می رسد. در حال حاضر نزدیک به ۵۵ میلیون رأس گوسفند و بز در کشور وجود دارد که سهم – بز در این آمار ۲۰ میلیون راس است.
متوسط شیر تولیدی بزهای بومی ایران در یک دوره شیردهی بسته به نژاد، حدود ۴۰ تا ۱۵۰ ليتر است، در حالی که در کشور توسعه يافته ای مثل فرانسه در یک دوره شیردهی به ازای هر راس بز سانن، حدود ۷۰۰ لیتر شیر تولید می شود. این آمارها نشان می دهد که – بازده تولید شیر بز در کشور فرانسه فقط با داشتن یک میلیون راس بز (در مقایسه با ۲۰ میلیون بز موجود در ایران) نزدیک به ۴۰ برابر بازده تولید شیربز در ایران است .

بازده تولیدی و اقتصادی مناسب شیر بز در کشورهای اروپایی موجب شده که دامداران این دام را در مزارع بسته یا نیمه باز نگهداری نموده و عملا . دامها را از مرتع جدا و یا نیاز دام به مرتع را به حداقل ممکن برسانند. در حالی که در ایران پرورش بز به دلیل بازده اقتصادی پائین، همچنان متکی به استفاده شدید از مرتع است.
خواص شیر بز سانن . شیر بز به لحاظ ترکیب شیمیایی و محتوی قند، چربی و پروتئین دارای بالاترین شباهت با شیر انسان است و به دلیل عدم ایجاد حساسیت در مقایسه و با شير گاوء جایگزین بهتری برای تغذیه نوزادان و سالمندان است. شیر بز در مقایسه با شیر گاو به لحاظ کیفیت پروتئین و چربی و قابلیت هضم و جذب مواد معدنی نظیر: کلسیم، منیزیم، مس و آهن مطلوب تر است. درصد چربی شیر بز اندکی بالاتر از شیر گاو است و به این دلیل شیر بز برای مصرف کنندگان به لحاظ طعم و مزه مقبولیت بیشتری نسبت به شیر گاو دارد. در جدول صفحه بعد مقایسه ای بین ترکیب شير گاو، شیر انسان و شیر از ارائه شده است: ”

شرایط آب و هوایی مناسب پرورش بز سانن
برخی بر این عقیده اند که با توجه به اینکه منشأ بز سانن و آلپاین مناطق کوهستانی و نسبتا سردسیر اروپا است، پس این دو نژاد فقط باید در مناطق سردسیر کشور پرورش یابند.
اما مشاهدات و گزارشات متعدد نشان می دهد که اگر شرایط حداقلی محیطی برای پرورش بزهای بومی در یک منطقه فراهم باشد، می توان در آن شرایط بزهای سانن و آلپاین را نیز نگهداری و تکثیر نمود. وجود رطوبت حداقل ۲۵ درصد و حداکثر ۷۵ درصد برای پرورش بز مطلوب است. هرچند با وجود درصد رطوبت بالاتر و یا پائین تر از این مقدار نیز امکان پرورش وجود دارد ولی ممکن است میزان تولید بزها اندکی کاهش یابد.
. همچنین دمای مناسب برای پرورش بز معمولا بین ۱۲ تا ۲۰ درجه سانتی گراد است. مقدار تولید شیر و سلامت عمومی بزها در دمای بین ۱۷ تا ۲۷ درجه تحت تأثیر قرار نمیگیرد ولی دمای بیش از ۲۷ درجه سانتی گراد باعث کاهش مصرف خوراک و کاهش تولید شیر آنها میشود.

بنابراین شاید تأمین حرارت در فصل زمستان برای بزها ضروری نباشد، ولی تامین یک سایه بان خنک در شرایط تنش گرمایی در فصل تابستان برای آن .ها بسیار حائز اهمیت بوده و این مسئله بخصوص در مورد بزغاله ها مهم تر است زیرا آن ها در فصل زمستان به یک ساختمان نسبتا گرمتر و درتابستان به یک سایه خنک تر از جایگاه دامهای بالغ نیاز دارند و در غیر این صورت معمولا به دلیل سرما و یا گرمای شدید در روزهای اول پس از تولد تلف میشوند.

ساختمان و تاسیسات مورد نیاز بز سانن معمولا یک جایگاه ساده که از سه طرف با دیوار محصور و از یک طرف باز باشد، بسیاری از نیازهای فیزیولوژیک بزهای شیری نظیر تهویه، نور و سایه مناسب را مرتفع میکند. در زمستان برای گرم شدن محل نگهداری بزها بهتر است طرف باز جایگاه را با برزنت پلاستیک و بسته های که به خوبی پوشاند. همچنین در تابستان و بخصوص در مناطق بسیار گرم برای خنک شدن بهتر دامها، بهتر است از بادبزن های برقی وسیستم مه پاش در برخی قسمت های سایه بان استفاده شود.

برقراری جریان هوای تازه در جایگاه نگهداری بز برای تأمین اکسیژن کافی و دفع گازهای مضر، آلاینده ها و دفع ) حرارت اضافی بسیار حائز اهمیت است، بز نسبت به وزش باد شدید و کوران هوا حساس بوده، بنابر این برای برقراری تهویه در جایگاه باید از ایجاد کوران جلوگیری نمود.بنابراین جایگاه استراحت بز ها باید پشت به باد ساخته شود و می توان از باد شکن استفاده نمود .

راهنمای سرمایه گذاری

با توجه به اینکه این دامها توان تولید بالای شیر دارند، امکان نگهداری آنها به صورت بسته و در شرایط صنعتی وجود دارد که با توجه به وضیعت بد مراتع کشور، تولید کنندگان در این بخش حتما باید به این سمت حرکت کنند. این نژاد به صورت میانگین در یک دوره ۴۰۵-۲۹۰ روزه شیرواری، توان تولید بیش از ۱۵۰ کیلوگرم شیر را دارند. این درحالیست که میانگین دوره شیردهی بزهای بومی، ۱۵۰ روز شیرواری بود که حداکثر توان ۴۰ کیلوگرم را دارند نه تنها بز سانن در تولید شیر یکه تازی خواهد کرد بلکه دامهای بومی حاصل از تلاقی با بز سانن میتوانند افزایش شیر چشمگیری داشته باشند.

مشخصات بز سانن

۱- نام: بز سانن منشاء: سویس
٢- وزن بز نر بالغ بز سانن: ۱۲۰-۸۰ کیلوگرم – یک بز سانن نر بالغ حدود ۸۰ إلى ۹۰ کیلوگرم و یک بز سانن ماده بالغ ۶۰ الی ۷۰ کیلوگرم وزن دارند.
٣- وزن بز ماده بالغ بز سانن: ۹۰-۵۰ کیلوگرم
۴- میانگین تولید شیر بز سانن: ۹۵۰ کیلوگرم در یک دوره شیرواری ۳۰۰ روزه
۵- حداکثر تولید شیر بز سانن: ۱۵۰۰کیلوگرم در یک دوره شیرواری ۳۰۰ روزه
۶- مقدار تولید شیر بز سانن: ۸-۳ لیتر در روز
۷- درصد پروتین شیر بز سانن: ۳۸۸ درصد
۸- درصد چربی شیر بز سانن: .۳٫۵۸
۹-درصد مواد جامد شیر بز سانن: ۱۲٫۸درصد
۱۰- بازده تبدیل خوراک بز سانن: ۹۵ درصد
۱۱- مقدار علوفه مورد نیاز برای تولید یک لیتر شیر: ۱٫۰۴ کیلوگرم
۱۲- مقدار علوفه مورد نیاز برای تولید یک کیلوگرم چربی، ۳۴٫۷۶کیلوگرم
۱۳- ارتفاع جدوگاه تا سطح زمین: ۷۶ سانتیمتر باشد
۱۴- دوره آبستنی بز سانن: ۵ ماه
۱۵- دوره استراحت تا آبستنی بعدی بز سانن: ۳ ماه
۱۶- دوقلوزایی بز سانن: عادی (بیش از ۲۰۰ درصد)
۱۷- چندقلو زایی بز سانن: درصورت تغذیه مناسب، ۸۰درصد

محل نگهداری بز سانن
محل زندگی برای بز های سانن بسیار حیاتی و مهم استند زیرا آنها عاشق ماندن در سایه هستند و نور آفتاب شدید را نمی توانند تحمل کنند. همچنین یک مکان مناسب از آنها در مقابل انواع شرایط نامطلوب و انواع بیماری ها محافظت می کند. بنابراین بیشترین فضا به صورت سایبان در نظر گرفته میشود.

زیستگاه اصلی بز سانن در کوههای کشور سوئیس در روستایی بنام سانن بوده و این نژاد از این نقطه به سراسر جهان منتقل شده است. بز سانن دارای موهای کوتاه سفید و گاهی خاکستری است. متوسط وزن بزهای ماده این نژاد حدود ۶۰ کیلو گرم و وزن نرها تا ۷۵ کیلو گرم می رسد. ارتفاع قد در بزهای ماده ۷۶ سانتی متر و در نرها به ۸۱ سانتی متر می رسد.
نرها شاخدار و ماده ها ممکن است دارای شاخ کوتاه یا بی شاخ باشند. بز سانن به تولید شیر معروف است و شاید به جرأت بتوان گفت بهترین نژاد شیری بز در دنیاست. دوره شیردهی آن ۲۹۰ تا ۳۰۵ روز است و روزانه بین ۳ تا ۸ لیتر شیر ما دهد. متوسط چربی شیر این نژاد ۳٫۶ درصد، پروتئین شیر ۳٫۲ درصد و مواد جامد شیر ۱۲٫۸درصد می باشد.
دوقلوزایی در بزهای سانن خالص موضوعی – عادی است. بعضی منابع درصد دوقلوزایی بزهای ماده را در این نژاد از ۴۵ تا ۸۰ درصد گزارش کرده اند. این درحالی است که موارد زایش سه یا چهارقلو نیز در این نژاد فراوان گزارش شده است
سابقه ورود بز سانن اصیل به ایران به بیش از ۵۰ سال قبل و به سال ۱۳۴۳ بر می گردد . ورود بز سانن درایران با هدف آمیخته گری این نژاد با بزهای بومی و تولید یک نژاد شیری انجام شد که بنا به دلایلی این طرح چندان توفیق نداشت وبه اهداف اولیه خود نایل نشد. اما در سال های اخیر و با مشارکت بخش خصوصی و صدور مجوز وزارت جهاد کشاورزی، ورود بزهای خالص نژاد سانن از فرانسه به ایران آغاز شده و در نقاط مختلف کشور گله های متعددی بر اساس پرورش بز سانن شکل گرفته است.

نحوه راه اندازی واحد پرورش بز سانن

بر اساس یک توصیه عمومی برای دامدارانی که قصد دارند تا گله بز را بصورت مزرعه ای و یا در سیستمهای بسته نگهداری کنند انتخاب بز سانن به دلیل ظرفیت بالاتر تولید شیر، مناسب تر است، اما بزهای آلپاین نیز تفاوت تولید شیر قابل توجهی با بزهای سانن ندارند و از طرفی مقاومت آن ها نسبت به بیماری ها و شرایط سخت محيطی مطلوب است. بنابر این در این شرایط پرورش هر یک از این دو نژاد قابل توصیه است. اما انتخاب بز آلپاین به دلیل انطباق بیشتر ویژگیهای آن با شرایط کوچ، قدرت پیاده روی و کوه پیمایی و استفاده بهتر از مراتع بالادستی برای دامدارانی که قصد کوچ های میان مدت و بلند مدت را دارند نسبت به سایر نژادهای مشابه ارجعیت دارد.
بهترین ترکیب گله بصورت ۳۰ ماذپده و یک نر می باشد.بهترین روش پرورش این نژاددر آغل ( صنعتی ) بوده ودر پرورش مرتعی نیاز به خوراک مکمل دلرد.

اما با این شرایط نگهداری بز سانن . پرورش بز سانن بسیار آسان است. آنها نیاز به مراقبت مخصوص و اضافی ندارند. شما می توانید آنها را با حیوانات دیگر خود پرورش دهید، حتی یک – کودک هم می تواند آنها را پرورش دهد و از آنها به آسانی مراقبت کند، اما مراقبت اضافی و مدیریت آنها، سلامتی و تولید آنها را افزایش می دهد … همیشه غذای تازه با کیفیت خوب به بزهای خود بدهید که از مواد غذایی با ارزش و غنی شده با عناصر ضروری غذا، تهيه شده باشد
: عمل شير دوشی از بزها باید روزی دو بار انجام شود.

سعی کنید اطراف مزرعه خود حصار بکشید و همیشه بزها را داخل مزرعه نگهداری کنید.و اطمینان حاصل کنید که هوای تازه وار داخل محل نگهداری آنها تامین می شود.
محل نگهداری و تجهیزات مورد استفاده بزها را به طور منظم تمیز کنید و همیشه محل نگهداری را خشک نگهدارید. بزهای نر را از بزهای ماده جدا نگهدارید : از بز های نر بالغ، ماده های باردار و بزغاله ها بسیار مراقبت کنید. برای بزها آب تازه کافی و تمیز مهیا کنید . در صورت نیاز بلافاصله با دامپزشک تماس بگیرید

امکانات لازم برای پرورش یک گله بزهای شیری اصلاح شده تا با توجه به فراهم بودن زمینه پرورش بزهای سانن و آلپاین در بسیاری از نقاط کشور و همچنین امکان واردات اسپرم و دام زنده این بزها، لذا پرورش صنعتی این نژادها با هدف تولید شیر به عنوان یک رویکرد مهم و استراتژیک می تواند در پرورش دام کشور مطرح شود. همانطور که تولید شیر این بزها چند برابر بزهای بومی است به همان نسبت احتياجات بز سانن و آلپاین نیز نسبت به بزهای بومی بالاتر است. بنابراین کسانی که مایل به پرورش بزهای سانن یا آلپاین هستند باید امکانات لازم نظير جایگاه مناسب، تأمین خوراک مورد نیاز و تأمین تجهیزات و لوازم بهداشتی را در دامداری پیش محوطه گردش بزها باید دارای نور طبیعی و تهویه مناسب باشد و ابعاد آن با تعداد دامی که در آن نگهداری می شود، متناسب باشد
پیش بینی انبار علوفه، آخورها، آبشخورها، انبار ذخيره کود، محل قرنطینه و درمان، محل شیردوشی و تجهیزات جانبی آن از دیگر مواردی است که باید در ساخت یک جایگاه پرورش بز به آن اشاره کرد. البته ابعاد و مساحت هر یک از این بخش ها با توجه به هدف پرورش، ظرفیت دامداری، نوع نژاده و شرایط آب و هوایی و سلیقه دامدار ممکن است متفاوت باشد.
توصیه میشود برای نظارت بهتر و سرویس دهی مناسب تر به بزها اولا بزهای شیرده از سایرین جدا شده و خوراک متفاوتی دریافت کنند. ثانيا در صورت بزرگی گله بهتر است جایگاه های متعددی پیش بینی شده و در هر یک از جایگاه ها تعداد ۵۰ تا ۷۰ رأس بز نگهداری شود تا امکان سرکشی و نظارت بهتری بر روی وضعیت آن ها فراهم باشد و هنگام ساخت جایگاه استراحت و گردش بزها در حد امکان باید از مصالح محکم و بادوام و در عین حال ارزان قیمت استفاده کرد. تهیه یک سقف بادوام و نفوذ ناپذیر، ساخت دیوارهای جانبی محکم بخصوص در برابر وزش باد و طوفان و انتخاب جنس کف و سیستم فاضلاب مناسب از موارد مهمی است که در ساخت و طراحی اولیه محل جایگاه باید مد نظر قرار گیرد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
امیر سمیعی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09038030427
آدرس کانال: saanenzanjan@
پست الکترونیکی: 1391.amir@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش ویژه بزهای سانن اصل فرانسوی درارومیه

با سلام و عرض ادب خدمت سروران گرامی تعداد محدودی بز سانن اصل وارداتی در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید