مرکز خرید بز گوشتی دورگه پاکستانی مویی

بز گوشتی دو رگه پاکستانی- مویی محصول دو نژاد بز پاکستانی و بز مودار ایرانی است که قابلیت پرواری بهتری نسبت به بز مودار ایرانی داشته و در مر کز خرید دام و طیور ایران خرید و فروش می شود.
همانطور که می دانید دو نژاد پاتری (Pateri) و جاتان (Jattan) از نژاد بزهای پاکستانی است که هیکل و قدی بسیار بزرگتر نسبت به دیگر بزها در منطقه ی شرق و خاورمیانه و حتی جهان دارند، قابلیت پروار شدن ۹۰ تا ۱۰۰ کیلو و در مواردی بسیار خاص تا ۱۲۰کیلو را در دامداری های سنتی دارند. اما کسانی هستند که به خاطر فستیوال و مسابقات برترین بز آنرا با توجه به خلوص نژادی اش تا ۳۰۰ کیلو گرم هم پرورش می دهند. دامداران زاهدانی و خراسانی با استفاده از بزهای نر این نژاد در گله بزهای مودار و دامداری های خود، به مرور نژاد دو رگه پاکستانی- مویی را در شرق کشور رشد دادند.
نژاد دو رگه پاکستانی- مویی با توجه به ژن غالب پاکستانی یا مویی دارای ویژگی های متفاوتی از یکدیگر هستند و دلیل پرورش آنها توان پروار شدن در اوزان بالاتر از بزهای مویی است. با در نظر گرفتن پتانسیل بالای گوشت گیری این نوع بزها، سازگاری با آب و هوای گرم و مصرف هر نوع علوفه و خوراک دامی نسبت به میزان بهره دهی آن از گزینه های بسیار مناسب جهت پرواربندی می باشد.
در مرکز خرید و فروش دام و طیور ایران، می توانید بزغاله های پروار شده و بزهای این نژاد را به صورت عمده با قیمت توافقی بسیار مناسب بخرید و یا بفروشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *