قیمت بهترین نژاد بز زنده شیری

بهترین نژاد بز کدام است؟ کدام نژاد بیشترین میزان شیردهی را دارا می باشد؟ آیا قیمت نژادهای مختلف بز با هم متفاوت است؟ بز زنده از بهترین نژاد با چه قیمتی عرضه می گردد؟
در ایران نژادهای مختلف بز طی سالیان درازی پرورش داده شده است و می توان گفت از اولین حیواناتی بوده که در کشور اهلی شده است. استفاده های مختلفی از بز شده است که می توان مهم ترین آن ها را استفاده از گوشت و شیر آن دانست.
در واقع اولین هدف از اهلی کردن و سپس پرورش بز این بوده است که بتوانند از شیر و گوشت آن بهره ببرند؛ اما لازم است که این نکته توجه شود که بز تنها دارای یک نژاد نیست. بلکه چندین نژاد مختلف دارد که هر کدام خصوصیات مربوط به خود را دارند. برخی نژادها گوشت بیشتر و برخی دیگر شیر بیشتری تولید می کنند.
لذا لازم است بسته به نیاز و هدفی که از خرید بز زنده دارید، نوع نژاد را انتخاب کنید. به عنوان مثال بز نژاد عرب از نژادهای شیرده محسوب می شود. البته لازم به ذکر است که قیمت فروش نژادهای مختلف نیز باهم متفاوت است.

بهترین بزهای نژاد شیری

بزهای شیری دارای چندین نژاد مختلف اند که یکی از مشهور ترین آنها سانن می باشد. بزهای سانن در واقع پدید آمده در کوه های سوئیس هستند که دارای موی کوتاه و رنگ سفید یکدست هستند و گهگاهی به خاکستری تبدیل می شوند.
این بزها فاقد شاخ و دارای هیکل تنومند می باشند و تا هشتاد کیلوگرم وزن بدست می آورند البته در شرایط پرورشی مساعد چنین وزن گیری دارند.
دوره های شیردهی شان هم ۳۰۵ روز است که در هر روز پنج لیتر شیر تولید می نمایند. امروزه بزهای سانن بعنوان بهترین دام های شیری شناخته می شوند و در ایران با بهترین وضعیت بفروش می رسند.
یکی دیگر از بهترین نژادهای شیرده در بزها را نژاد توگن بورگ تشکیل می دهند که این بزها دارای سازگاری خوبی با محیط پرورشی می باشند و توانایی شان در خصوص تولید شیر فراوان ستودنی ست بدین صورت که بسیاری از خانواده های روستایی با داشتن تنها دو عدد ازین بزها امرار معاش می کنند و این نشان دهنده تولید بالای بزهای توگن بورگ است.
توگن بورگ بزهای یهستند که در یک دوره سیصد روزه شیردهی تا دوهزار لیتر شیر تولید کرده اند و رکورد دار این امر می باشند.
بزهای نوبیان هم از بهترین نژادهای شیرده هستند که همانند دیگر نژادها توانایی قابل وصفی دارند و سازگاری شان هم بالاست و حتی نسبت به دو نژاد قبلی گهگاه تولید بیشتر داشته اند یعنی تا حدود دو هزار و صد لیتر شیر در یک دوره تولید می کنند.
برخی دیگر از نژادها هم وجود دارند که در رتبه بهترین بزهای شیری قرار گرفته اند مثل آنقره، کشمیر یا بزهای آلپی.

قیمت بز

خرید بز شیری با قیمت های گوناگون

بزهای شیرده همانطور که مستحضر شدید از چند نژاد گوناگون برخوردارند که هریک ازین نژاد ها با قیمت های متفاوتی بفروش می رسند و همچنین در سنین مختلف قابل خریداری می باشند.
در راستای فروش این دام ها نیز مراکز معتبر اقدام به عرضه اینترنتی این بزها کرده اند و بهترین و اصیل ترین نژادهای شیرده را بصورت آنلاین بفروش می رسانند و مشتریان نیز می توانند با مراجعه به سایت های ذیربط علاوه بر کسب اطلاعات لازم در خصوص بز و شیوه پرورش شان، اطلاعاتی را هم در باره قیمت بز و یا قیمت شیر این دام ها کسب نمایند.
یکی از سایت هایی که در این خصوص فعالیت دارد سایت دام و طیور دات کام است که با کمک این سایت می توان هر نوع دام و طیوری را بصورت زنده خریداری کرد و محصولات مرتبط با این جانداران را در اشکال مختلف و فرآورده های عالی سفارش داد.
<منبع: خوراک دام و طیور ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *