قیمت انواع بز سانن در تهران

بزهای سانن بزهایی با توانایی بالا در شیردهی می باشند و اگر خوب پرورش یابند تا ۲۲۰ گرم در روز افزایش وزن دارند، انواع مختلفی از این نوع بزها در حال حاضر در تهران پرورش یافته و با قیمت مناسب عرضه می گردند.
بزها دام هایی هستند که با چندین هدف پرورش داده شده و انواع گوناگونی از نژادهای اصیل و اصلاح شده را تشکیل می دهند. برخی از بزها به خاطر پشم و موی باکیفیت شان پرورش داده می شوند و برخی دیگر هم تنها به علت تولید شیر مورد توجه قرار گرفته اند. نژاد های دیگری از بزها هم در تولید گوشت بهترین توانایی را دارند و برخی هم بعنوان بزهای دو منظوره بهترین شیردهی و تولید گوشت را دارند.

بزهای پرورشی و سودآور سانن

در کل انواع گوناگونی از نژاد ها وجود دارند که برای پرورش مناسب هستند مثل بزهای سانن که در نوع بزهای شیری بسیار شهرت یافته اند و در طول روز می توانند ۲۲۰ گرم وزن اضافه نمایند. بزهای سانن که از گوش های کوچک برخوردارند و در سال تا دو هزار لیتر شیر تولید می نمایند و این یعنی تولید بسیار خوب و سودآوری فراوان.
بزهای سانن در کشورمان از حدود پنجاه سال پیش وجود داشته اند و با اهداف اصلاح نژاد بزهای شیرده وارد کشورمان شدند و اخیراً این نژاد از فرانسه وارد شده و در شکلدهی گله هایی شیری نقش پررنگی ایفا کرده است.
بزهای سانن یک ویژگی جالب دیگری به جز شیردهی دارند و آن چندقلوزایی است که در این نوع بزها امری عادی تلقی شده برای بالا بردن تعداد جمعیت گله بهترین و مناسب ترین گزینه می باشند.
ناگفته نماند بزهای سانن هم اکنون در تهران با تعداد بالا پرورش داده می شوند و بصورت زنده و در سنین گوناگون بفروش می رسد و همچنین با قیمت های قابل قبولی در اختیار دامپروران و خریداران قرار می گیرد.

10 دیدگاه دربارهٔ «قیمت انواع بز سانن در تهران»

  1. سلام وقت بخیر
    ۰۹۰۳۸۰۳۰۴۲۷ شماره تماس امیر سمیعی و کانال تلگرام پرورش بز سانن و آلپاین

  2. سلام بنده میخام بیست راس بز سانن اصیل یکساله ابستن برای شروع کار بخرم ….. ایا شما دارید و چه قیمتی؟

  3. لطفا منو برای راه اندازی دامداری بز سانن راهنمایی کنید؟ بز سانن اصیل در اصفهان سراغ ندارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *