فروش اینترنتی بهترین شیر بز آلپاین

بزهای آلپاین از بهترین و پرطرفدار ترین بزهای نژاد شیری هستند که در روز بیش از دو کیلوگرم شیر می دهند و شیرشان امروزه بصورت اینترنتی به فروش می رسد.
بزهای آلپاین نژادی شیری از بزهای تنومند هستند که از دو نوع بز سوویسی و انگلیسی حاصل شده اند و از ظاهری با موهای سفید و سیاه تشکیل شده اند.
بطورکلی از لحاظ تولید شیر در دنیا سه نژاد از بزها شناخته شده تر از سایر نژادها می باشند که بز آلپاین یکی ازین هاست و دو نژاد دیگر هم سانن و توگنبرگ می باشند.
بسیاری از دامپروران و افرادی که به تولید شیر از این نوع بزها مشغول هستند بجای خرید بزهای نر از تلقیح مصنوعی استفاده می کنند چراکه هزینه های مربوط به این شوه بسیار ناچیز است و کمتر از خرید یک بز نر برای فرد هزینه دارد.
روی بزهای آلپاین امروزه ادامات اصلاح نژاد صورت می گیرد و با این اصلاح باعث می شوند بزهای آلپاین دارای ویژگیهای شیردهی بهتری باشند و در سال تا ۷۰۰ لیتر شیر تولید نمایند.
از ویژگیهای دیگر این نوع بز دوقلو زایی ست بطوریکه از هر دو زایش یکی از آنها دوقلو هستند.

خوراک بزهای پرورشی آلپاین

برای اینکه بزهای آلپاین تغذیه شوند دیگر همانند قدیم چرا در چراگاه وجود ندارد و دیگر خبری از چراگاه ها و مراتع بزرگ و سرسبز نیست چراکه برای تولید شیر بهتر و بیشتر باید بیش از چرا در چراگاه مواد معدنی به بدنشان وارد سازند ازین رو افرادیکه به پرورش این نژاد از بزها می پردازند با تهیه خوراک های آماده و سرشار از املاح معدنی به تولید شیر بیشتر نائل می شوند.
تقریبا هفتاد درصد از هزینه پرورش بزهای آلپاین به خوراکشان مربوط می شود و بهترین نوع خوراک علوفه های هیدروپونیک هستند، این خوراکها نسبتاً ارزان هستند.
در خوراک هایی که برای آلپاین استفاده می شود ترکیبی از یونجه و کاه وجود دارد که بصورت خشک و نیمه مرطوب عرضه شده و در آنها مکمل هایی هم بکار رفته است، این مکمل ها حاوی ویتامین، پروتئین، انرژی، کلسیم، پتاسیم، فسفر، پودر استخوان یا پودر گوشت، کنجاله، سبوس و دیگر مواد معدنی و خوراکی های مغذی می باشد.
امروزه انواع گوناگونی از این خوراک ها بصورت اینترنتی عرضه شده و علاوه بر آن خریداران می توانند بز یا شیر این بزهای برتر را به همین طریق تهیه نمایند و با مراجعه به سایت های فروش محصولات لبنی شیر تازه و مرغوبی را خریداری کنند.
منبع: خوراک دام و طیور ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *