آراد برندینگ
خانه / دسته‌بندی نشده / سخت زايي در بزهای سانن و آلپاین

سخت زايي در بزهای سانن و آلپاین

سخت زايي در بزهای سانن و آلپاین
بروز هر شرايطي مانند عدم استقرار مناسب جنين در رحم در حالت هاي يك قلو و دوقلو آبستني، بزرگ بودن سر بره، چندقلو بودن جنين كه سبب بروز زمان طولاني زايش همراه با استرس هاي شديد براي مادر و جنين باشد را سخت زايي يا ديستوزيا گويند. بارز ترين نوع سخت زايي معمولاً زماني است كه مادر دو يا چند قلو باردار بوده و يك يا بيشتر از يك جنين نيز در حالت غير طبيعي در رحم قرار دارد.
به هنگام بروز سخت زايي در گله ابتدا يك ظرف پر از آب ولرم پاكيزه آماده نموده و با دقت و سرعت دستهاي خود را با تركيبات ضد عفوني كننده شستشو دهيد. در صورت عدم دسترسي تركيبات تجاري مرسوم بهتر است ازصابون استفاده نماييد. پس از پوشيدن دستكش هاي پلاستيكي مخصوص، آنها را نيز با دقت بشوييد. سپس به آرامي دست خود را به صورت مورب داخل واژن و رحم گوسفند نماييد. پس ازدر صورتي كه موقعيت جنين در رحم غير نرمال مي باشد ضمن تغييرحالت اقدام به بيرون كشيدن بره از شكم
مادر نماييد. با توجه به بروز استرس به مادر بهتر از از همكارتان بخواهيد به آرامي مادر را مقيد نمايد. احتمال رخداد زايش در مرتع به هنگام چرا نيز فراوان بوده لذا ضرورت دارد كليه عمليات مورد نياز به چوپان يا فرد همراه گله آموزش داده شود تا در مواقع بروز چنين حالتي توانايي ارايه خدمات پرستار به مادر باردار را داشته باشد. در چنين مواقعي در صورت همراه بودن آب و صابون نيز بهتر است دستان خود را بشوييد و سپس اقدام به كمك به مادر نماييد. در غير اين صورت ضروري است پس از خواباندن مادر بر روي زمين با دستان معمولي و بدون دستكش، دست خود را به صورت مورب داخل رحم نموده و بره را با سر و دستان بيرون بكشيد.
در صورت زنده بودن بره در ابتدا تلاش نماييد بره در اختيار مادر قرار گيرد سپس بعد از تميز نمودن بدن بره از مصرف آغوز توسط بره مطمئن شده و تلاش نمايد تا مادر ميل و رغبتي براي خوراندن آغوز به بره خود نشان دهد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
امیر سمیعی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09038030427
آدرس کانال: saanenzanjan@
پست الکترونیکی: 1391.amir@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش ویژه بزهای سانن اصل فرانسوی درارومیه

با سلام و عرض ادب خدمت سروران گرامی تعداد محدودی بز سانن اصل وارداتی در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید