خرید بز شیری سالم با بهترین نژاد

بزهای شیری پستاندارانی با سودآوری بالا می باشند که در جهت تولید شیر با سالم ترین و بهترین نژاد های شیرده به خریداران ارائه می گردند.
بز حیوانی اهلی و آرام در نوع پستانداران مو دار می باشد که از این پستاندارا در جهات گوناگون استفاده می شود، اصلی ترین محصول بدست آمده از بز شیر و گوشت است و محصولات فرعی همچون چرم و نخ از پوست و موی این حیوان بدست می آید و در ساخت صنایع هنری نیز گاهی از شاخش بهره می برند ولی بطور کلی بزها را در دو نژاد شیری و گوشتی جای می دهند و گروه سومی هم وجود دارد که مربوط می شود به بزهای دومنظوره یعنی هم شیرده خوبی هستند و هم برای پروار بندی مناسبند، یک گروه دیگر هم از بزها وجود دارند که به بزهای زایا مشهورند و در جهت افزایش جمعیت گله بهترین توانایی را دارند.

بزهای شیری

بزهای شیری نژادهای مختلفی را شامل می شوند که یکی از مشهورترین نژاد ها سانن است، بزهای سانن زیستگاه شان در سویس است و فاقد شاخ می باشند اما به جای آن موهایی با ارزش داشته و در دوره شیردهی ۳۰۵ روزه شان قادر به تولید شیر در هر روز ۵ لیتر می باشند یعنی مجموعا به تولید ۱۵۰۰ لیتر شیر در هر دوره نائل می گردند.
توگن بورگ هم یکی دیگر از توانا ترین بزهای شیری است که از بزهای نژاد سانن توانایی تولید بیشتری دارند و در طی دوره های سیصد و پنج روزه شیردهی قادر به تولید ۱۹۹۳ لیتر شیر هستند، این یعنی بیشترین میزان تولید شیر برای یک بز، البته جثه این بزها از سانن بیشتر و درشت تر می باشد.
بز های نوبیان هم یکی دیگر از شیری ترین بزها در سودان می باشند که از پاهای بلند، اندام درشت و گوش هایی آویخته برخوردارند و برای تولید گوشت هم گزینه مناسبی هستند.
نژادهای دیگری هم وجود دارند که در نوع شیری بهترین تولید شیر را دارند مثل الپی که بیش از دوهزار لیتر شیر در سال تولید می کند و همگی بصورت کاملا سالم قابل خریداری اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *