خریداری بهترین نژادهای گوشتی بز

برای خریداری بهترین و اصیل ترین نژادهای بز گوشتی می توانید به مراکز معتبر مراجعه کنید تا این مراکز با چوبدار های با تجربه به شما در این خصوص کمک کنند و اصیل ترین بزها را عرضه نمایند.
بز پستانداری است که بدنش را موهای زیادی پوشانده است به استثنای برخی از نژادها که موی کوتاه دارند، بیشتر بزها از بدنی پرمو با موهای بلند برخوردار هستند.
امروزه این پستانداران اهلی بعنوان منبع درآمد خوبی برای روستاییان شناخته می شوند و در سه نوع گوشتی، شیری و دومنظوره تکثیر می شوند.

بزهای نژاد گوشتی

برخی از بزها در نوع گوشتی می باشند و قادر به تولید ۵۰ کیلوگرم گوشت هستند که در ادامه نژادهای مشهور را معرفی خواهیم کرد.
بزهای پاتری نژادی گوشتی می باشند که از شیردهی خوبی هم برخوردارند و از وزنی حدود شصت کیلوگرم برخوردارند. بزهای پاتری نه تنها گوشت زیاد تولید می کنند بلکه بهترین بزهای مولد هم به حساب می آیند و دوقلو زایی در بین شان امری متداول و طبیعی محسوب می شود.
بزهای کاموری نژادی شیری اند اما جنس نر کاموری می تواند تولید گوشت خوبی داشته باشد چراکه جثه ای عظیم دارند و از وزنی معادل ۵۰ کیلوگرم برخوردارند.
یک نژاد دیگر که گاه بعنوان بزهای دومنظوره (شیرده و گوشتی) از آنها یاد می شود نژاد بیتال می باشند، این بزها اگرچه شیردهی خوبی دارند ولی در تولید گوشت بسیار توانا بوده و مناسب ترین بز برای پروار بندی محسوب می شوند. این بزها بومی پاکستان هستند و بدنی قهوه ای و قرمز خالدار با لکه های سیاه و سفید دارند. گوش بزهای بیتال نیز بلند و افتاده است و دم و پاهایی بسیار کوتاه دارند اما هیکلی درشت داشته و گوشت شان بسیار با کیفیت است.
دوقلو و سه قلو زایی در این نژاد بسیار متداول است ازین رو بعنوان بزهای زایا و یا در جهت اصلاح نژاد بکار می روند.
بزهای نر سانن نیز وزنی معادل ۸۰ کیلو دارند و می توان از آنها بعنوان منبع تولید گوشت استفاده کرد اما در اصل این نژاد شیری می باشد و بزهای ماده توانا ترین بزها در تولید شیر شناخته می شوند.
یک نژاد مشهور دیگر نوبیان می باشد که بومی سودان هستند و اندامی درشت و تنومند دارند.
این بزها نه تنها بهترین تولید کنندگان گوشت محسوب می شوند بلکه برای تولید شیر هم بهترین نژاد شیرده می باشند و شیر شان هم از دیگر بزها چرب تر است.
آنقره نژادی گوشتی بوده و از شیر کم و گوشتی بسیار مقوی برخوردارند و بعنوان بزهای گوشتی پرورش داده می شوند.
بطورکلی انواع مختلفی از بهترین نژاد های گوشتی در بزها وجود دارند که می توان تمامی این نژادها را بصورت اینترنتی خریداری کرد و با کمک گرفتن از چوبدار های با تجربه بهترین بزهای گوشتی را تهیه نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *