بهترین بزهای نژاد گوشتی خوب

انواع گوناگونی از شناخته شده ترین بزهای نژاد گوشتی امروزه در محیط های پرورشی گوناگون رشد یافته و تکثیر می شوند که بعنوان بهترین دامهای پرواری در بازار عرضه می گردند و در سلامت کامل بفروش می رسند.
گوشت بز از متداول ترین گوشت های قرمزی می باشد که همراه با گوشت گوسفند در دنیا از مصرف بالایی برخوردار است و صرف نظر از مزه و طعم خاصش دارای ارزش غذایی و فوایدی بینظیر است.
بز پستانداری است که امروزه در دو نژاد گوشتی و شیری مورد پرورش قرار می گیرد البته برخی از بزها هم بعنوان دام های زایا شناخته می شوند و در جهت افزایش جمعیت گله از آنها استفاده می شود و یا با لقاح مصنوعی بارور می گردند.

بهترین بزهای نژاد گوشتی

یکی از بهترین و شناخته شده ترین بزهای نژاد گوشتی و پرواری بزهای پاتری می باشند که از چندین گونه و نژاد دیگر حاصل شده اند و به نوعی بزهای اصلاح شده هستند ولی گونه های اصیل شان هم امروزه در سرتاسر دنیا یافت می شود. این بزها مناسب ترین نوع گوشتی برای تولید گوشت و پروار بندی می باشند که در بکارگیری تغذیه مناسب و شرایط پرورشی مساعد و همچنین در آب و هوای معتدل می توانند بهترین گوشت را تولید کنند به طوریکه هیچ بز دیگری چینن توانایی را ندارد.
از مشخصه ها و ویژگی های شاخص این بزها می توان به گوش هایی آویزان و بلند اشاره کرد که پوست زیر چانه شان هم همانند ریش گوشتی آویخته است و تنومند هستند البته بزهای پاتری را در برخی از مناطق ایران بعنوان بزهای شیری پرورش می دهند به بیانی دیگر پاتری بزهایی شیرده و اساسا گوشتی اند.
بزهای بیتال نژادی دیگر از مشهورترین بزهای گوشتی اند که برای پروار بندی در پاکستان بیشترین جمعیت را دارند و از سر بزرگ، بینی رومی و گوش های بسیار بلند برخوردارند، پاهای این بزها بلند است و دم شان کوتاه و نوعی بز گوشتی اما اساسا شیرده می باشند یعنی بزهایی دومنظوره اند.
بزهای نوبیان یا بزهای سودانی هم از نژادهای دومنظوره اند که بیشتر به خاطر گوشت شان شهرت یافته اند و اندام درشت و گوشتی مقوی با شیر پرچرب دارند.
بزهای آنقره و کشمیر هم اساسا گوشتی هستند ولی شیر خوبی هم تولید می کنند اما از جثه معمولی برخوردارند.
برخی دیگر از نژادها هم وجود دارند مثل بوئر که گوشتی هستند و بعنوان بهترین گونه تولید گوشت و پروار بندی در بازار عرضه می گردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *