ارزش غذایی گوشت بزهای پرورشی پرواری

گوشت بز یک ماده ارزشمند و پرخاصیت است که از متداول ترین گوشت های مصرفی در بین عموم مردم بوده و از ارزش غذایی سرشار از املاح معدنی برخوردار می باشد و از بزهای پرورشی و پرواری بدست می آید.
گوشت بز نوعی گوشت قرمز با طعمی خوش است که صرف نظر از طعم خاصش دارای طیف گسترده ای از خواص و فواید می باشد. بزهایی که گوشت شان برای مصرف عرضه می شود اغلب از نژادهای گوشتی می باشند و بصورت پروار بندی پرورش یافته اند در نتیجه اندامی درشت با وزنی مناسب دارد و همچنین کیفیت گوشت شان هم بسیار بالاست.

ارزش غذایی گوشت بز

گوشت بزهای پرورشی یا پرواری ارزش غذایی زیادی دارد و احتمال گرفتار شدن به تصلب شراین را در بیماران قلبی کاهش می دهد، گوشت بز از آنجایی که از یک دام نشخوار کننده بدست آمده است از اسید لینولئیک سرشار بوده و این اسید چرب بهترین داروی پیشگیری کننده از سرطان به شمار می رود.
گوشت بز نه تنها یک منبع سرشار از ویتامین B است بلکه در آن پروتئین های بدون چربی وجود دارند و به سوزاندن چربی های بدن کمک نموده یا به کنترل وزن منجر می شوند.
خوب است بدانید که گوشت بز بیشترین میزان آهن را دارد یعنی ۶ میلی گرم آهن در دویست گرم گوشت، ازین رو برای زنان باردار بسیار مفید است و کم خونی های این دوره را رفع می نماید.
گوشت بز برای کاهش درد های قاعدگی نیز موثر است و موجب تامین آهن ازدست رفته می گردد و به خاطر اینکه در گوشتش ویتامین های B وجود دارند، با مصرفش پوست سالمی خواهید داشت.
از دیگر موادی که موجب شده گوشت بز منحصر بفرد باشد موادی همچون سدیم و پتاسیم هستند که از دچار شدن به بیماری های کلیه ای یا سکته های مغزی شما را محافظت می کند و منجر به تنظیم فشارخون می گردد.
ب دوازده نیز ویتامین دیگری می باشد که گوشت بز از وجودش بهره مند است و در رفع افسردگی بهترین اثر گذاری را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *